whatsappInstagramtelegram

تلفن تماس: 5321 304 912 98 +

حمل بار از گرجستان

حمل بار از گرجستان

همانطور که میدانید گرجستان یکی از صنعتی ترین کشورهای جهان است و صندوق بین المللی پول در سال 2018 این کشور را به عنوان چهارمین اقتصاد بزرگ جهان معرفی کرده است. گرجستان دارای بازار اقتصادی با نیروی کار مجرب، موجودی سرمایه بزرگ، سطح پایین فساد و سطح بالا از نوآوری و اقتصاد گرجستان بزرگترین اقتصاد ملی در اروپاست.پس ما لازم دانستیم تا در این مقاله به شرح کامل حمل بار از گرجستان و ارسال بار به گرجستان بپردازیم.ارسال بار به گرجستان و حمل بار از گرجستان در سه روش حمل بار زمینی، دریایی و هوایی انجام می شود که هر یک از این روش های حمل بار می تواند مزایا و معایبی را همراه داشته باشد.به عنوان مثال هزینه حمل بار دریایی از گرجستان کمتر از هزینه حمل بار هوایی از گرجستان است اما زمان حمل بار هوایی از گرجستان نیز بسیار کمتر از زمان حمل بار دریایی آن می باشد و این تجار اند که تصمیم می گیرند که کدام یک از این معیارها را در اولویت خود قرار بدهند.

در ادامه به شرح یکایک شیوه های حمل بار از گرجستان به همراه مزایا و معایب آنها می پردازیم.

حمل بار زمینی از گرجستان

در ارسال بار به گرجستان و حمل بار از گرجستان ، حمل بار زمینی کم هزینه ترین روش حمل بار می باشد.حمل بار زمینی از گرجستان به دو صورت فول تراک و خرده بار انجام می شود. در حمل بار به صورت فول تراک ، صاحب کالا می تواند یک یا چند تراک را با توجه به حجم و وزن کالای خود در اختیار بگیرد. درباره حمل بار زمینی از گرجستان به صورت خرده بار باید به این نکته اشاره کرد که اگر کالا قابلیت بارگیری در یک کانتینر با سایر بارها را داشته باشد، می توان بار را به صورت خرده بار یا گروپاژ حمل کرد و در غیر این صورت باید به روش دیگر یعنی فول تراک حمل شود. فول تراک همان در اختیار داشتن یک تراک کامل می باشد که برای حمل باری با وزن یا حجم زیاد مناسب است.مدت زمان حمل بار زمینی از گرجستان بسیار طولانی تر از سایر روش ها است اما به دلیل کمتر بودن هزینه ارسال بار به گرجستان و حمل بار از گرجستان در حمل بار زمینی از گرجستان در مقایسه با روش های دیگر حمل بار، خیلی از تجار مایل به حمل بار زمینی از گرجستان می باشند.

زمان حمل بار زمینی از گرجستان بسته به کریر، اگر بار به صورت گروپاژ باشد بین 15 الی 20 روز و اگر به صورت فول تراک باشد بین 10 الی 12 روز است که این مدت زمان در مقایسه با سایر روش های حمل بار می تواند از معایب این نوع حمل باشد.و همچنین یکی از مزایای حمل بار زمینی از گرجستان کم بودن هزینه ارسال بار از این کشور است.

حمل بار دریایی از گرجستان

حمل بار از گرجستان می تواند به صورت دریایی به سه روش فول کانتینر ، خرده بار و فله ای (BULK) انجام بگیرد.حمل خرده بار یا فول کانتینر با استفاده از کانتینرهای 20 فوتی یا 40 فوتی انجام می شود که صاحب بار با توجه به ابعاد و وزن کالای خود می تواند آن را با کانتینر 20 یا 40 فوتی و به صورت خرده بار ، فول کانتینر و فله ای حمل کند. گرجستان دارای بنادر مهمی است که حمل بار دریایی از آن ها صورت می گیرد. بنادری مهمی مانند هامبورگ ، برمن ، کلن و دویسبورگ از جمله این بنادر می باشند. جالب است بدانید هامبورگ دومین شهر بزرگ گرجستان است که به خاطر بندر معروفش شناخته می شود و 1700 شرکت حمل و نقل در این شهر دفتر مرکزی دارند. نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که حمل بار دریایی از گرجستان به صورت فله ای برای کالا های حجیم یا ترافیکی توصیه می شود زیرا بسیاری از کالاهای دیگر باید به صورت بسته بندی شده در کانتینر قرار بگیرند تا از خطرات احتمالی در حمل بار دریایی از گرجستان مصون بمانند و این باعث می شود تا در این مورد خاص هزینه حمل بار دریایی از گرجستان حتی نسبت به حمل بار زمینی از گرجستان مقرون به صرفه تر باشد.

ارسال بار به گرجستان

زمان حمل بار دریایی از گرجستان اندکی کمتر از زمان حمل بار زمینی از گرجستان است به طوری که مدت زمان حمل بار دریایی از گرجستان می تواند به صورت تقریبی برابر و یا حتی بیشتر از زمان حمل بار زمینی از گرجستان باشد.در ارسال بار و حمل بار از گرجستان ، هزینه حمل بار دریایی از گرجستان بیشتر از هزینه حمل بار زمینی از گرجستان می باشد.

حمل بار هوایی از گرجستان

ارسال بار به گرجستان و حمل بار از گرجستان به صورت هوایی در شهرهای مهم گرجستان مانند فرانکفورت ، کلن ، هامبورگ و دوسلدورف انجام می شود.

فرودگاه فرانکفورت یکی از پرترددترین فرودگاه های جهان است و قطب اصلی شرکت های هواپیمایی لوفت هانزا محسوب می شود. حمل بار هوایی از گرجستان به دو صورت مستقیم و غیر مستقیم است. در روش حمل بار دریایی به صورت مستقیم، کالا از گرجستان مستقیماً به ایران حمل می شود. اما در روش غیر مستقیم حمل بار هوایی از گرجستان که برای کالاهای تحریمی و غیر تحریمی صورت می گیرد ، ابتدا کالا از گرجستان به کشور دیگری مانند امارات حمل شده و سپس از آن کشور یعنی امارات به ایران ارسال می شود.  مدت زمان حمل بار هوایی از گرجستان کمتر از سایر روش ها بوده که از مزایای این نوع حمل می باشد. زمان حمل بار به نوع ایرلاین و شیوه حمل بار از گرجستان بستگی دارد. زمان حمل بار هوایی از گرجستان بسته به متغیر های گفته شده بین 2 تا 5 روز است. هزینه حمل بار هوایی از گرجستان بیشتر از سایر روش ها بوده اما به دلیل کمیت مهمی چون زمان این نوع حمل برای بارهایی با حجم و وزن کم و یا تجاری که از نظر زمانی در مضیقه قرار دارند توصیه می شود. امروزه کالاهای زیادی از گرجستان وارد کشور ما می شود. عمده واردات به کشور ما شامل کالاهایی مانند محصولات شیمیایی، ماشین آلات، وسایل الکترونیکی، محصولات دارویی ، مواد خوراکی، پلاستیک، فلزات و تجهیزات حمل ونقل می باشد.

شرکت تهران مارین

حمل بارهای وارداتی و صادراتی پوست و بارهای سنگ به اروپا و کشورهای آسیای میانه و بارهای نمایشگاهی خرده ( گروپاژ ) حمل پالت ، اسلب ، با امنیت و کیفیت عالی ، کشتیرانی ، دریایی ، هوایی ، ریلی ، زمینی ، حمل جامبو بگ و بارهای یخچالی به اروپا و آسیای میانه از جمله ایتالیا ، ترکیه ، آلمان ، اکراین ، هلند

مدیریت شرکت

تماس با ما

  • تهران- میدان ولیعصر - خیابان ولیعصر- دمشق شهید برادران مظفر - پلاک ۱۱۸ طبقه ششم واحد
  • شماره تماس ایران: 5321 304 912 (0098)
  • شماره تماس ترکیه: 1889 170 533 (0090)