whatsappInstagramtelegram

تلفن تماس: 5321 304 912 98 +

گروپاژ از استامبول

خرده بار باربری چیست؟

برای درک صحیح مفهوم خرده بار تصور کنید شما میخواهید یک محموله باری شامل چند پالت یا باری با تناژ کم ارسال کنید بار شما کمتر از آن است به دلیل حجم یا وزن کم حمل آنها با کامیون به صورت دربست مقرون به صرفه باشد و می بایست با دیگر مرسولات تجمیع شده و 

 سپس در موعد مقرر نسبت به حمل مرسوله اقدام گردد به عبارتی دیگر در 

صورتیکه  که وسیله حمل کالا صد در صد در اختیار صاحب کالا نباشد کالا مشترک با دیگر کالاها حمل میگردد تا هزینه حمل را 

پایین بیاورد اما زمان حمل بیشتر طول میکشد که این روش هم میتواند برای واردات و هم برای صادرات اعمال شود.

بارهایی که میتوان به صورت خرده بار(گروپاژ)حمل شوند :

بارهای نمایشگاهی بین دو کشور

اخذ نمونه کالاهای تجاری از شرکتهای مختلف

خریدهایی  با حجم کم مناسب است

معایب و محاسن حمل مشترک:

از فواید گروپاژ در ترخیص کالا این است که، هزینه های حمل و نقل به شدت کاهش می یابد زیرا این هزینه ها بین چند نفر تقسیم می شود اما؛ از معایب گروپاژ این است که؛ زمان نقل و انتقال زیاد می شود. به عنوان مثال: کالا هایی که نیاز به دریافت مجوز استاندارد دارند باید در کنار یکدیگر قرار گیرند و یا بالعکس؛ در غیر اینصورت در فرایند ترخیص کالا مشکل ایجاد می شود. این امر فرایند ترخیص کالا را طولانی تر کرده و ممکن است بازار فروش کالا های مد نظر از بین برود.

حمل میلگرد

 • انتخاب مناسب ترین ماشین برای حمل هرگونه بار از جمله آهن آلات اعم از میلگرد ، تیرآهن و ورق فولادی معیارها و شرایط ویژه ای داشته که رعایت آن ها سبب سهولت در کار باربری خواهد شد. از جمله مهمترین مواردی که در انتخاب ماشین حمل آهن آلات باید به آن توجه داشت می توان به نوع بار، مسافت جابجایی و حجم و ظرفیت بار اشاره کرد. بر این اساس مشتری بایستی با انواع ماشین های حمل بار آشنایی کامل داشته باشد. انواع ماشین های باربری به دو دسته کلی تقسیم می شوند:

  • ماشین های باربری بزرگ
  • ماشین های باربری کوچک

  از جمله ماشین های باربری بزرگ می توان به کامیون و تریلی اشاره کرد و ماشین های با ظرفیت کمتر شامل خاور، وانت و نیسان می باشد. در جدول زیر انواع ماشین های باربری با توجه به ظرفیت حمل آن ها آورده شده است. نوع بار در انتخاب ماشین حمل بسیار موثر می باشد.

  انواع ماشین باربری آهنتوجه به مسافت در انتخاب ماشین باربری

  در انتخاب وسیله باربری توجه به مسافت حمل کالا از اهمیت بالایی برخوردار است. برای حمل کالا در مسافت های طولانی بار باید از باد و باران و سایر خطرات به خوبی حفظ گردد.

   

  تعرفه حمل بار آهن آلات

  امروزه ثابت شده است قیمت گذاری در سطح خرده فروشان و شرکت های حمل و نقل تاثیر به سزایی در بهینه سازی زنجیره تامین ایفا می کند. بنابر تحقیقات نه درصد از هزینه های زنجیره تامین مربوط به هزینه های حمل و نقل و موجودی است. هزینه های حمل و نقل نقش به سزایی در قیمت نهایی کالاها دارد. این مساله زمانی که مشتری نهایی به قیمت حساس باشد اهمیت بیشتری پیدا می کند به طوری که با کوچک ترین تغییر قیمت میزان تقاضای کالا نیز تغییرات عمده ای پیدا می کند.

  همچنین وقتی کالا از نظر حمل و نقل خاص باشد، هزینه های حمل و نقل به واسطه انحصار در نوع حمل اهمیت بیشتری پیدا می کنند. بنابراین تصمیمات قیمت گذاری در شرکت های حمل و نقل تاثیر قابل توجهی در قیمت نهایی، تقاضا و در نتیجه میزان سود این شرکت ها و کل زنجیره دارد.

  انواع تصمیمات در زنجیره تامین را می توان به دو گروه متمرکز و غیر متمرکز تقسیم کرد. در حالت متمرکز یک تصمیم گیرنده که اطلاعات کافی درباره زنجیره تامین دارد با در نظر گرفتن سود کل زنجیره، تصمیمات قیمت گذاری را اتخاذ می کند. وقتی قیمت گذاری به صورت غیر متمرکز است هر یک از اعضا قیمت مربوط به قسمت خود را به صورت مستقل تعیین می نمایند. با توجه به رقابتی که در تعیین قیمت وجود دارد می توان از ابزار نظریه بازی برای این کار استفاده کرد.

روش حمل و نقل زمینی

روش حمل و نقل زمینی

 

در برخی از کشور ها نقل مکان مسافران در شهر با استفاده از قایق ها و کشتی های آبی نیز صورت می گیرد . همچنین ماشین های سواری و اتوبوس ها ، قطار ، هواپیما و کشتی به منظور حمل ونقل بین شهری انجام می شوند .

حمل بارهای پتروشیمی

حمل و نقل چیست؟

حمل و نقل چیست؟

حمل و نقل ابزاری برای جابجایی کالا ، اجناس و انسان ها محسوب می شود . عرف و قوانین و مقررات حمل کالا و حمل مسافران و کاربران حمل و نقل شهری دارای تفاوت های عمده ای هستند که در ادامه مقاله آنها را بررسی خواهیم کرد .

شرکت تهران مارین

حمل بارهای وارداتی و صادراتی پوست و بارهای سنگ به اروپا و کشورهای آسیای میانه و بارهای نمایشگاهی خرده ( گروپاژ ) حمل پالت ، اسلب ، با امنیت و کیفیت عالی ، کشتیرانی ، دریایی ، هوایی ، ریلی ، زمینی ، حمل جامبو بگ و بارهای یخچالی به اروپا و آسیای میانه از جمله ایتالیا ، ترکیه ، آلمان ، اکراین ، هلند

مدیریت شرکت

تماس با ما

 • تهران- میدان ولیعصر - خیابان ولیعصر- دمشق شهید برادران مظفر - پلاک ۱۱۸ طبقه ششم واحد
 • شماره تماس ایران: 5321 304 912 (0098)
 • شماره تماس ترکیه: 1889 170 533 (0090)